Finance
Vi kan ekonomi och finans – men framförallt så kan vi människor. Den kombinationen gör det möjligt för oss att rekrytera de bästa ekonomerna på marknaden.
Våra konsulter har lång erfarenhet av att rekrytera ekonomer och jurister som både är i början av sin karriär till erfarna chefer och specialister.
Boardtalk Finance erbjuder rekryteringstjänster inom följande funktioner:
- Ekonomi: CFO, Ekonomichef, Controllerchef, Koncerncontroller, Projektcontroller, Business Controller, Financial Controller, Koncernredovisningschef, Koncernredovisningsekonom, Internrevision, Redovisningschef, Redovisningsekonom, Redovisningsassistent
- Bank & Försäkring: Compliance, Risk, Treasury, Underwriter, Specialister inom myndighetsrapportering
För att kunna attrahera de bästa kandidaterna på en stark arbetsmarknad gäller det att arbeta proaktivt. Sedan 2002 har vi byggt upp ett gediget nätverk med kandidater och vi löser över 60 % av våra uppdrag via vårt egna nätverk. Övriga kandidater hittar vi via online-annonsering och extern search, alltid anpassat efter vilken kanal som ger bäst effekt för den specifika målgruppen.
Kärnan i vår verksamhet handlar om personbedömning. För oss innebär det att göra en grundlig och kvalitetssäkrad kartläggning av såväl kompetens, erfarenheter som personliga egenskaper. Boardtalks konsulter är alla licenserade och jobbar med arbetspsykologiska tester via AON.
Vår drivkraft är att skapa den perfekta matchen så att både våra kunders och kandidaters förväntningar överträffas.
Malin Sager
Affärsområdeschef Finance
073-986 38 47
malin.sager@boardtalk.se
-
Senior Business Controller
Finance · Stockholm · Hybridarbete
-
Senior Redovisningsansvarig till Rillion
Finance · Stockholm · Hybridarbete
-
Bolagsekonom till Humlegården Fastigheter
Finance · Stockholm
-
Ekonomiassistent till Conapto
Finance · Stockholm
-
Controller to CBRE Investment Oversight team
Finance · Stockholm · Hybridarbete